طراحي سايت پارسايا طراحي سايت پارسايا .

طراحي سايت پارسايا

راهنمايي براي انتخاب باغ عروسي مناسب

باغ عروسي يا همان باغ تالار همانطور كه از اسمش پيداست، تالاري است كه در فضا و محيطي باز و سر سبز و مشابه به باغ ساخته و بنا شده است. در شهرهاي بزرگ و صنعتي، باغ تالارها معمولاً در حومه هاي ورودي شهر كه اغلب آب و هواي مناسب تري دارد ساخته مي شوند. 
در اجارۀ باغ براي عروسي موارد زير را در نظر بگيريد:
از آنجا كه در شهرهاي بزرگ و صنعتي، باغ تالارها در حومۀ شهر و يا در ورودي هاي اين شهرها قرار دارند، اگر محل سكونت شما در مركز شهر قرار گرفته، باغ عروسي يا باغ تالاري را انتخاب كنيد كه نزديك ترين فاصله را به محل زندگي شما داشته باشد.
فصل را در نظر داشته باشيد. استفاده از باغ تالار در فصول سرد و در ماه هايي كه سرد نيست اما امكان بارندگي وجود دارد، مناسب نمي باشد.
در باغ تالار ها معمولاً استخر يا حوضچه هاي آب وجود دارد كه ببر زيبايي آن مي افزايد، اگر دوست دريد اين زيبايي را دوچندان مي كنيد، مي توانيد از گل آرايي هاي مختلف بر روي آب استفاده كنيد و براي زيبا تر كردن آن از شمع هاي تزئيني بهره ببريد.
گچ بري سالن عروسي قبل از راه اندازي كامل آن صورت مي گيرد. اين روزها گچ بريها در طرح هاي جديد ساخته مي شوند. بيشتر گچ بري ها در سقف به كار برده مي شود كه از جذابيت خاصي برخوردار است. استفاده از نور پردازي در ميان گچ بري ها يك زيبايي فوق العاده اي به جشن شما مي دهد. مي توان گچ بري ها را از رنگ هاي زيبا استفاده كرد براي زيباتر كردن سالن عروسي.
امنيت محل باغ
قرار گرفتن باغ در يك محل آرام و بي سر و صدا، يك معيار مهم براي انتخاب است. در صورتي كه باغ در يك محله شلوغ قرار داشته باشد، هميشه نگران حضور برخي افراد غريبه و مزاحم در مهماني و آزار و اذيت آنها خواهيد بود. بنابراين بهتر است قبل از رزرو باغ به امنيت منطقه اطمينان لازم را كسب كرده باشيد. از سوي ديگر وجود خانه هاي مسكوني در اطراف باغ شما را در مورد سر و صدا نگران مي كند كه مبادا براي همسايه ها مزاحمتي ايجاد شود.
توجه به امكانات الكترونيكي
يك نكته مهم براي باغ هاي عروسي، امكانات الكترونيكي آنهاست. از آنجا كه برخي از باغ ها در خارج از محيط شهري قرار دارند، گاهي با مشكلاتي از قبيل قطع برق مواجه مي شوند. در اين صورت نورپردازي محيط باغ و همچنين پخش موسيقي و صدا به عنوان دو فاكتور مهم هستند كه قطع آنها، مشكلات جدي را براي برگزاري جشن ايجاد مي كند. بهتر است به دقت جريان برق باغ بررسي شود. پس از رزرو و قبل از برگزاري جشن نيز بهتر است با كمك مديريت باغ، اين قسمت از باغ را بازديد كنيد.
سرويس بهداشتي در باغ
وجود سرويس بهداشتي براي باغ ضرورت دارد. اما تميز بودن سرويس بهداشتي و همچنين امكاناتي كه در آن وجود دارد، از ديگر ويژگي هاي مهم يك باغ خوب محسوب مي شود. بهتر است در زمان رزرو باغ سرويس بهداشتي آن را به دقت بررسي كنيد. امكاناتي از قبيل مايع دستشويي، سيستم تهويه هوا، سيستم روشنايي، دستمال توالت و ... از جمله امكانات معمول يك سرويس بهداشتي استاندارد است كه باغ بايد از چنين سرويسي برخوردار باشد.
پوشش كف باغ
كف باغ بايد مسطح بايد باشد. به طوري كه رفت و آمد در آن راحت باشد. قرار دادن صندلي ها در كف مسطح بهتر انجام مي شود. در صورتي وجود برآمدگي، چاله و سنگ در باغ، مطمئنا بايد منتظر برخي حوادث باشيد. در برخي از باغ ها كف آن با چمن پوشيده مي شود كه در اين صورت راه رفتن راحتتر انجام مي شود. 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۴:۰۱ توسط:علي صادقي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :