طراحي سايت پارسايا طراحي سايت پارسايا .

طراحي سايت پارسايا

نكات كاربردي براي ايجاد يك وب سايت فروشگاهي

ايجاد توضيحات دقيق و جزيي براي محصولات تالار پذيرايي
اگر در طراحي سايت شما تصاوير فوق العاده و حتي ويديوهاي كاملا گويايي از محصولات وجود داشته باشد، نوشتن توضيحات دقيق براي يك محصول بسيار ضروري است. نوشتن توضيحات چند كلمه اي و كوتاه اصلا كار درستي نيست و توضيحات بايد به قدر كافي طولاني باشند كه تمام جزييات محصول اعمم از جنس، سايز، برند و ... را شامل شوند.

قرار دادن كادر جستجو سايت در محلي كه در معرض ديد كاربران باشد
يك كادر جستجو براي يك سايت بزرگ بسيار ضروري است و وجود آن كار را براي كاربران بسيار راحت مي كند، حتي اگر در وب سايت يك منوي بسيار ساده و يوزر فرندلي هم وجود داشته باشيد، باز هم وجود يك كادر جستجو ضروري است. بهتر است كادر جستجو در محلي باشد كه يافتن آن براي كاربران ساده باشد، در غير اين صورت وجود يا عدم وجود آن تفاوتي ايجاد نمي كند. گوشه بالاي سمت راست صفحه براي قرار دادن كادر جستجو محل مناسبي است


از مگا منو ها و بردكرامب ها براي كمك به راهيابي كاربران در طراحي وب سايت حرفه اي استفاده نماييد
اگر وب سايت شما از آن دسته وب سايت هايي است كه محصولات متعددي در آن موجود مي باشد، بدون ايجاد يك منوي كاملا يوزر فرندلي وب سايت شما فقط و فقط موجب سر در گم شدن كاربران مي گردد. بهتر است در وب سايت خود يك منوي اصلي كه شامل زير گروه هاي كلي محصولات مي شود (مثل لوازم الكترونيكي، مبلمان و سرويس چوب، لوازم آرايشي و ...) ايجاد نماييد و سپس براي هر يك از گروه هاي اصلي منوي اصلي يك مگا منو ايجاد نماييد كه كاربر بتواند در هر صفحه از وب سايت به راحتي محصول مورد نظر خود را از منوي اصلي انتخاب كرده و به صفحه آن محصول هدايت گردد.


تصاويري از زواياي مختلف محصول در صفحه مربوط به آن محصول قرار دهيد
اكثر محصولات همچون كيف، كفش و مانتو و ... زواياي مختلفي دارند كه با يك ديگر متفاوت هستند. ديدن تصاويري از يك محصول در زواياي مختلف موجب مي شود كه كاربر نظر بهتري نسبت به آن محصول پيدا كند و بيشتر از خريد آن مطمئن شود.


محصولات مشابه را در صفحه مربوط به هر محصول نمايش دهيد
شما مي توانيد به سادگي با توجه به محصولي كه يك كاربر انتخاب كرده است تا حدودي با علايق و سلايق آن كاربر آشنا شويد و محصولات مشابهي را كه ممكن است آن كاربر به آنها علاقه مند باشد در صفحه خريد به كاربر نمايش دهيد. اين كار موجب مي شود كه كاربر بدون آنكه متوجه شود ساير محصولات شما را ببيند و به ديگر محصولات شما علاقه مند شده و از شما بيشتر خريد نمايد.


تا جايي كه مي توانيد پروسه خريد محصولات را براي كاربران ساده تر نماييد
همه خريداران شما افراد تحصيل كرده و نسل جوان نيستند كه بتوانند بسيار حرفه اي با اينترنت و كامپيوتر كار كنند، بلكه بسياري از خريداران را آن دسته افرادي تشكيل مي دهند كه به دليل كهولت سن و برخي مسائل مشابه از خريد حظوري معضور هستند. پروسه خريد اگر طولاني و پيچيده باشد، شما اين دسته از كاربران را از دست خواهيد داد.


ايجاد امكان قرار دادن محصولات انتخاب شده توسط كاربر در يك سبد خريد
بهتر است شما در وب سايت خود براي كاربران خود امكان ايجاد يك پروفايل و داشتن يك سبد خريد را فراهم كنيد. اين سبد خريد بايد به گونه اي باشد كه مثلا اگر شخص امروز محصولي را انتخاب مي كند و قصد دارد آن را ماه آينده خريداري نمايد، بتواند محصول انتخاب شده را در پروفايل خود ذخيره كند تا در صورت مراجعه مجدد مجبور به انجام تمام پروسه خريد از ابتدا نباشد.


امكان چت همزمان را براي كاربران فراهم نماييد
يكي از مسائلي كه معمولا كاربران را هنگام خريد اينترنتي دچار ترديد مي كند آن است كه آنها نمي توانند با فروشنده ارتباط برقرار كنند و سوالات خود را بپرسند، اگر شما بتوانيد امكان چت همزمان را فراهم كنيد، مي توانيد اين مشكل را در وب سايت خود جبران سازي نماييد. اگر براي شما امكان ايجاد اين راه ارتباطي با مشتريان مقدور نيست مي توانيد از يك خط تلفن كه دائما پاسخ گوي آن هستيد به جاي امكان چت استفاده نماييد.


يك كادر توضيحات يا نوت باكس در فرم سفارش قرار دهيد
ايجاد يك نوت باكس در فرم سفارش راهي براي برقراري ارتباط با مشتريان است. برخي مواقع مشتري سوالي درباره يك محصول دارد كه شما مي توانيد به سادگي آن را پاسخ دهيد و نظر مشتري را جلب نماييد اما اگر مشتري نتواند سوال خود را بپرسد ممكن است اصلا از شما خريد نكند.


تنوع محصولات و امكان سفارشي سازي را به خوبي براي كاربران نمايش دهيد
اگر تعداد محصولات شما كم است مي توانيد محصولات مشابه با اندكي تفاوت را در صفحات مختلفي قرار دهيد، براي مثال كفش هايي كه همه يك مدل هستند اما در رنگ هاي متنوعي مي باشند را در صفحات متعددي قرار دهيد. اما اگر شما هزاران محصول متنوع در فروشگاه اينترنتي خود داريد، نمايش دادن تمامي محصولات مشابه در يك صفحه روش مناسب تري است زيرا نمايش هزاران محصول مشابه در صفحات متعدد كاربران را خسته مي كند.

منبع : شركت پارسايا


برچسب: ساخت سايت، طراحي سايت شركتي، طراحي وب سايت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۵۲:۰۹ توسط:علي صادقي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :