طراحي سايت پارسايا طراحي سايت پارسايا .

طراحي سايت پارسايا

ترفندهاي سئو براي بهبود ساختار URL

در اين مقاله قصد داريم تا نكاتي را پيرامون بهبود نام دامنه و URL­­ها به شما ارائه كنيم، تالار پذيرايي اما قبل از هر چيز توجه به اين نكته بسيار مهم است كه استفاده از ساختارها و ترفندهايي كه در اين مقاله به شما ارائه شده، براي تمامي صفحاتي كه در طراحي وب سايت توليد مي­كنيد لازم و ضروري نيست. اگر بتوانيد از اين ترفندها در صفحات خود بهره بگيريد، ممكن است صفحات شما بيشتر مورد توجه موتورهاي جستجو قرار گيرند اما عدم استفاده از آنها به معني ناديده گرفتن اين صفحات توسط موتورهاي جستجو نخواهد بود. گوگل و بينگ پيوسته الگوريتم­هاي خود را براي برطرف كردن چالش­هاي فني جستجو بهبود مي­دهند، اما اگر بتوانيد با استفاده از تكنيك­هاي سئو روند ارائه ­ي نتايج به مخاطب را براي موتورهاي جستجو آسانتر كنيد، بيشتر مورد توجه اين موتورها قرار خواهيد گرفت.

 

 1. تا حد امكان از يك دامنه­ و زيردامنه استفاده نماييد

شواهد بسياري اين فرضيه را اثبات مي­كند كه ممكن است با انتقال يك محتوا از دامنه ­ي اصلي به يك زير دامنه­ ي ثانويه، ترافيك آن صفحه تا حد زيادي از دست برود. استفاده از هر روشي كه روند امتيازدهي موتورهاي جستجو به يك دامنه را پيچيده­ تر كند ممكن است روند انتقال انديس ­هاي كسب شده به دامنه را با مشكل روبرو نمايد و رتبه ­ي آن دامنه را كاهش دهد.

البته نمي­توان گفت كه استفاده از چند دامنه ­ي ناهمنام همواره به ضرر سايت خواهد بود و استفاده از يك دامنه ­ي خاص تنها راه ممكن براي توليد محتوا و راه اندازي وبلاگ است. در صورتي كه امكان استفاده از يك دامنه وجود نداشته باشد، استفاده از چند دامنه براي انتشار محتوا بهتر از عدم انتشار آنها است، اما اگر وبلاگ و محتواي شما با دامنه­ ي اصلي توليد شوند، عملكرد بسيار بهتري در رتبه­ بندي­ها خواهند داشت.

 1. هر چه URL شما براي كاربران خواناتر باشد، بهتر است

از آنجا كه موتورهاي جستجو نحوه­ ي ارتباط مخاطب با ساخت سايت را رصد مي­نمايد، هرچه ارتباط شما با مخاطب مطلوب­تر باشد، ارتباط موتورهاي جستجو نيز با شما مطلوب­تر خواهد بود. خوانا بودن يك مقوله ­ي ذهني است اما هر چه ارتباط يك URL با محتواي درون صفحه­ ي آن بيشتر باشد، مخاطب با ديد بازتري روي آن كليك مي­نمايد و اين موضوع مي­تواند نرخ بازگشت مخاطب از سايت شما را نيز كاهش دهد. كاهش اين نرخ از ديد موتورهاي جستجو دور نمي­ماند و اين فاكتور مثبت در ارتباط با مخاطب، باعث خواهد شد تا موتورهاي جستجو لينك شما را لينكي محبوب از ديدگاه مخاطب قلمداد كرده و رتبه­ ي آن را در نتايج جستجوها بهبود دهد.

 1. استفاده از كليدواژه­ها در URL­­­­­ ايده­ي خوبي به نظر مي­رسد

استفاده از كليدواژه­ هاي هدف در URL به چند دليل مي­تواند مفيد باشد:

اول اينكه كليدواژه ­ي موجود در URL به كساني كه آدرس شما را در ايميل­ ها، شبكه هاي اجتماعي و لينك­ها مشاهده مي­كنند كمك مي­كند تا دريابند در صفحات موجود در سايت شما با چه محتواهايي موتجه خواهند شد.

ثانيا بسيار اتفاق مي­افتد كه URL از جايي كپي شده و در جاي ديگر paste شود. در صورتي كه در يك لينك از انكر تكست (anchor text) استفاده نشده باشد، URL نقش انكر تكست را ايفا مي­نمايد (انكر تكست همچنان يكي از ورودي­هاي قدرتمند در الگوريتم­هاي رتبه ­بندي به شمار مي­آيد).

از سوي ديگر كليدواژه­ هايي كه در نتايج جستجو در URL ظاهر مي­شوند، يكي از مهمترين پارامترهاي مورد نظر جستجوكنندگان براي انتخاب لينك مورد نظرشان به حساب مي­آيند.

 1. 4.                     اگر براي يك محتوا از چند URL استفاده مي­كنيد، از تگ كانونيكال استفاده نماييد

استفاده از محتواهاي مشابه، با توجه به الگوريتم­هاي كنوني، مجاز است و هيچ جريمه ه­ايي براي آن در نظر گرفته نمي­شود اما اين كار باعث مي­شود تا امتيازهاي رتبه­ بندي كسب شده توسط اين محتواها، بين همه ­ي آنها تقسيم شود و هيچ كدام از انها رتبه­ ي خوبي نداشته باشند.

اگر در سايتتان محتواهاي مشابه با URL­هاي متفاوت وجود دارد و در صورتي كه نيازي به نمايش همه­ ي آنها نداريد، يك محتوا را به عنوان محتواي اصلي انتخاب كنيد و بقيه­ي محتوا­ها را با استفاده از ريدايركت 301 به محتواي اصلي ارجاع دهيد. اما در صورتي كه به هر دليلي مي­خواهيد تمامي محتواهاي مشابه براي بازديدكنندگان سايت در دسترس باشد، بهتر است از تگ كانونيكال استفاده كنيد.

5. از پارامترهاي ديناميك درURL استفاده نكنيد

در صورتي كه بيش از دو پارامتر در URL شما بصورت ناخوانا ظاهر مي­شود، بهتر است URL را بازنويسي نماييد و متني خوانا و استاتيك توليد كنيد. اكثر پلت­فرم­هاي مديريت محتوا (CMS) بطور هوشمند از پارامترهايي شبيه به"%" و "&" و ... استفاده نمي­كنند و در صورتي كه از اين ابزارها در مديريت سايت استفاده مي­كنيد، كمتر با مشكل پارامترهاي مزاحم مواجه مي­شويد.

 1. 6.    استفاده از URLهاي كوتاه بهتر است

URLهاي در حدود 50 تا 60 كاراكتر، مناسب هستند اما اصلاح URL­هاي بالاي 100 كاراكتر مي­تواند تعداد بازديدهاي صفحه را افزايش دهد. URLهاي طولاني هيچ مشكلي براي موتورهاي جستجو ايجاد نمي­كنند، اما كاربران هنگام مواجه شدن با آنها نمي­توانند سريعا محتواي درون آن را حدس بزنند. از طرف ديگر URLهاي بلند به طور كامل در نتايج جستجو به نمايش درنمي­آيند و كپي كردن آنها نيز مشكل ساز است. هرچه URL كوتاه تر باشد راحتتر مي­توان آن را در متن جاسازي نمود و در شبكه ­هاي اجتماعي، ايميل­ها و توييت­ها از آن استفاده كرد.

 1. URL را به شكلي بنويسيد كه با عنوان محتواي صفحه همخواني داشته باشد

در صورتي كه عنوان محتواي صفحه يك عنوان بسيار بلند است، توصيه نمي­شود تمامي آن را در URLبگنجانيد. در عوض مي­توانيد بخش­هايي از عنوان كه نشان دهنده ­ي مفهوم آن است را در URL قرار دهيد. براي مثال اگر عنوان صفحه "كليه­ ي نكاتي كه بايد براي بازاريابي محتوا در وب­سايت، وبلاگ و شبكه­ هاي اجتماعي رعايت كنيد" باشد، مي­توانيد آن را بصورت "نكاتي-در-مورد-بازاريابي- محتواwww.example.com/" در URL خود قرار دهيد.

 1. 8.    استفاده از كلمات رابط در URL ضروري نيست

اگر عنوان شما شامل كلمات رابط (مانند و، يا، اما، از و ...) است، در صورتي كه احساس مي­كنيد استفاده از آنها در URL مي­تواند URL را بسيار طولاني كند، مي­توانيد آنها را از URL حذف كنيد. قضاوت در مورد اينكه استفاده از كلمات ربط تا چه حد به خوانا بودن URL كمك مي­كند و در عوض تا چه حد URLرا طولاني مي­كند، كاملا به شما بستگي دارد، اما در صورتي كه حذف اين كلمات به مفهوم منتقل شده از طريق URLلطمه وارد مي­كند، بهتر است آنها را از URL حذف نكنيد.

 


برچسب: ساخت سايت، طراحي سايت شركتي، طراحي وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۸:۲۵ توسط:علي صادقي موضوع:

طراحي سايت چيست

در طراحي سايت شركتي باغ تالار و طراحي وب سايت شامل تعدادي از صفحات با فرمت هاي .html و يا .php و... است كه مانند كامپيوتر در تعدادي از پوشه ها مرتب شده اند. اصلي ترين صفحه سايت كه شروع كار از آن شكل مي گيرد صفحه index.html است. در طراحي وب سايت و يا ب وقتي به دنبال آدرس مورد نظر خودتان هستيد و آنرا وارد مي كنيد مرورگر شما اطلاعات را سرور دريافت مي كند و سپس آنرا به شما نمايش مي دهد. (مانند https://www.parsaya.com) 

فايل index.html شامل تعدادي از متون كدها و تصاوير است كه يك طراح وب سايت چگونگي چيدمان آنرا براي نمايش به كاربر مشخص مي كند. در صفحات وب ممكن است تعدادي از صفحات به صفحات ديگر لينك داده شده باشند. كه به طور كلي به اين مجموعه از لينك ها ، تصاوير ، متون و... ساخت سايت گفته مي شود. در ادامه به توضيح كامل طراحي سايت و طراحي پرتال خواهيم پرداخت:

 

1.شروع طراحي سايت به نحو زير است:

-انتخاب نام دامنه (همان اسم سايت را دامنه مي گويند)

-ثبت اين نام دامنه اي كه انتخاب كرديد

-خريد هاست و يا جايي كه فايل هاي سايت شما برروي آن قرار مي گيرد. مهم ترين فاكتور انتخاب هاست

-طراحي قالب و گرافيك سايت

 

2.اپليكيشن هاي مورد استفاده در طراحي سايت و طراحي پرتال:

اساس كار ساخت سايت بر اساس زبان هاي برنامه نويسي مانند php,python,asp و... است كه در دنياي امروزي محبوب ترين زبان برنامه نويسي زبان phpاست . استفاده از فناوري هاي php و python قابليت انعطاف پذيري سايت را بالا مي برد و همچنين امكان استفاده از پنل مديريتي بسيار ساده و كارآمدي را به كاربران مي دهد. همچنين اين دو زبان قابليت ايجاد شي گرايي و توسعه سايت را افزايش خواهند داد. در اين نوع زبان ها از بانك اطلاعاتي mysqlاستفاده مي شود سايت هايي نظير گوگل از اين نوع بانك هاي اطلاعاتي استفاده مي نمايند.

 

3.چرا امنيت سايت داراي اهميت است ؟

براي جلوگيري از سو استفاده هاي احتمالي كاربران هنگام ورود به سايت شما اعتبار سنجي مي شوند و همچنين چهارچوب هايي كه شركت پارسايا بر اساس آن ها كار مي كند همراه هر كاربر يك كد امنيتي را قرار مي دهد تا از دسترسي هاي غير مجار پرهيز شود. و از بانك هاي اطلاعاتي سايت ها يك نسخه بك آپ گرفته مي شود تا در صورت از بين رفتن آن ها مجددا بتوان اطلاعات سايت ها را بازگرداني نمود.

 

انواع طراحي وب سايت و طراحي فروشگاه پرتال و وب سايت:

سايت ها با توجه به قابليت استفاده و نوع برنامه نويسي آن ها به چندين دسته تقسيم بندي مي شوند:

سايت هاي ايستا و يا استاتيك (static) :

در اين نوع طراحي سايت ، سايت ها فقط يكبار طراحي شده و و اطلاعات مورد نياز در آن ها فقط در هنگام طراحي روي آن ها قرار مي گيرند. اينگونه سايت ها امكان ايجاد پنل مديريت براي كاربران را ندارند و براي صاحبان سايت هايي مناسب است كه قصد دارند سايت خودشان را فقط چند با در سال بروز رساني نمايند. هزينه طراحي ساييت شركتي اينگونه سايت ها بسيار پايين است و گوگل به راحتي مي تواند آن ها را فهرست بندي نمايد. و بيشتر باhtml و css هستند.

سرعت بارگذاري سايت هاي استاتيك به دليل حجم كدهاي كم بسيار بالا است و همچنين اين گونه سايت ها معمولا داراي ظاهر بسيار بهتر و زيباتري نسبت به ساير سايت ها هستند زيرا بدليل نبود امكان دايناميكي آن ها مي توان هر مقدار تغييري را در آن ها به وجود آورد.

 

سايت هاي ديناميك و يا پويا (dynamic):

در اينگونه ساخت سايت ها و يا طراحي پرتال ها افراد مي توانند به پنل مديريت دسترسي داشته باشند و سايت خود (محتوا و يا قالب) آنرا ويرايش نمايند. در اينگونه سايت ها از زبان ها برنامه نويسي php و يا python براي ديناميكي كردن آن ها استفاده مي شود.

در اينگونه طراحي سايت ها به دليل اينكه محتواي سايت بايد تغيير كند نمي تواند ظاهري زيبا و يا حداقل به اندازه سايت هاي ايستا داشته باشد.

در سايت هاي ديناميكي محدوديتي بابت ايجاد محتواي سايت شما وجود ندارد فقط بستگي به حجم هاست خريداري شده توسط مشتريان دارد.

استفاده از حجم كدهاي زياد در اينگونه از سايت ها باعث مي شود سرعت بارگذاري سايت بسيار كند تر از طراحي سايت هاي ايستا شود. و اينگونه سايت ها براي سازمان هايي مناسب است كه تمايل دارند سايت آن ها در سال چندين مرتبه تغيير كند.

 

پرتال‌ها (portal):

در اينگونه طراحي سايت ها و طراحي پرتال ها، سايت ها بسيار بزرگتر هستند و براي استفاده داخل سازمان ها طراحي شده اند. مانند پرتال دانشگاه آزاد اسلامي و يا پرتال هاي خبري.

 

سايت‌هاي استاتيك و فلش‌ها (flash & dynamic flash web page) :

در اينگونه طراحي وب سايت ها و طراحي پرتال ها سايت هاي فلش در 2 مدل سايت هاي ايستا و سايت هاي نيمه پويا هستند. كه از تكنولوژي هاي xmlبراي انتقال داده‌ها و action script براي ديناميك كردن فلش در اينگونه سايت ها استفاده مي شود.

اينگونه سايت ها معمولا غير قابل تغيير هستند و بايد توسط افرادي كه به فلش مهارت دارند دستكاري شوند. سايت هاي فلش به دليل حجم زياد و غير قابل تغيير بودن و همچنين به دليل اينكه گوگل قادر نبود آن ها را شناسايي كند تقريبا از رده خارج شده اند.

مزاياي سايت هاي فلش زيبايي آن ها است. اينگونه سايت ها براي كساني مناسب است كه نمي خواهند در گوگل ظاهر شوند و يا نيازي به تبليغات ندارند.

 

سايت‌هاي مديريت محتوا cms:

در اينگونه طراحي وب سايت ها و يا طراحي پرتال ها كه به آن ها cms گفته مي شود. از نوع سايت هاي ديناميك و يا پرتال ها هستند cms هايي مانندwordpress و يا joomla از اين دسته از سايت ها هستند.

راه اندازي اينگونه از سايت ها كمتر از سه روز كاري زمان مي برد و براي سايت هايي كه ديد بلند مدت دارند مناسب نيستند زيرا قابليت تغيير زيادي را ندارند و از پيش نوشته شده هستند و طراحان سايت ها نمي توانند زياد در طراحي سايت آن ها دخالت كنند.


برچسب: ساخت سايت، طراحي سايت شركتي، طراحي وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۵۵:۲۷ توسط:علي صادقي موضوع:

5 اشتباه رايج در هنگام ايجاد يك وب سايت ريسپانسيو

آيا شما هم جزو آن دسته از طراحان وب سايت هستيد كه در طراحي هاي ريسپانسيو خود به عنوان مثال سايت معرفي تالار عروسي از “User-scalable=no”>” استفاده مي نمايند، بدون آنكه به دليل آن فكر كنند؟ اگر اين چنين است بايد به شما بگويم كه در حال انجام يك اشتباه بزرگ هستيد. شما با عدم ايجاد امكان زووم كردن در صفحه وب سايت خود براي كاربران به آنها اين حس را القا مي كنيد كه كنترل امور را تماما از دست آنها خارج نموده ايد و براي خواسته هاي آنها ارزشي قائل نمي باشيد.

درك نادرست رفتار كاربران

صاحبان وب سايت ها، معمولا آنقدر گرفتار كارهاي مربوط به ساخت سايت ريسپانسيو مي شوند كه فراموش مي كنند رفتار مشتريان خود را در برابر اين طراحي ريسپانسيو آناليز كنند. پس از انجام هر طراحي ريسپانسيوي بايد براي بررسي عملكرد آن آناليزهايي بر روي افرادي كه با آن سروكار دارند انجام شود. براي مثال صاحبان وب سايت ها بايد پس از ايجاد طراحي وب سايت ريسپانسيو براي وب سايت خود، CR وب سايت خود براي كاربران تلفن هاي همراه را به صورت مجزا از كاربران كامپيوترهاي خانگي مورد بررسي قرار دهند. در واقع بايد بسياري ديگر از پارامترها كه نشان دهنده ميزان تعامل كاربران تلفن ها همراه با وب سايت ريسپانسيو است، به صورت مجزا بررسي گردد تا اطمينان حاصل شود كه كاربران و خريداران از طراحي ريسپانسيو وب سايت شما رضايت كافي دارند.

استفاده از يك برنامه ثابت در ساخت سايت هاي متعدد

كمپين هاي بسياري وجود دارند كه شروع به ايجاد برنامه هاي نرم افزاري All-in-one براي طراحي هاي ريسپانسيو نموده اند. اما مشكل استفاده از چنين برنامه هايي آن است كه ممكن است يك برنامه واحد براي تمامي طراحي ها مناسب نباشد زيرا پلتفرم هاي تلفن هاي همراه به توجه و دقت بيشتري نياز دارند. براي مثال طراحان وب سايت براي كار با ios معمولا از Cocoa و Xcode استفاده مي كنند اما اين بدان معني نيست كه مي توان از اين برنامه ها براي تمامي پلتفرم ها استفاده نمود.

عدم توجه به مساله مسيريابي كاربران در وب سايت

اگر شما در وب سايت خود منويي داريد كه بيش از 3 گزينه در آن وجود دارد، بهتر است به جاي آنكه تمام گزينه ها را در صفحه بچينيد، منو را به صورت Drop Down (منوهاي بازشوند رو به پايين) طراحي كنيد كه هم فضاي كمتري اشغال كند و هم مطمئن شويد كه كاربران تمامي گزينه هاي موجود را در صفحه تلفن همراه خود به خوبي مي بينند. علاوه بر اين شما بايد به خاطر داشته باشيد كه در طراحي ريسپانسيو، طراحي سايت شركتي مبتني بر تلفن همراه را با استفاده از يك صفحه آرايي (Layout) مبتني بر آيكون يا Icon- Based ايجاد نماييد.

تست نكردن

تست كردن عملكرد يك وب سايت پيش از انتشار آن، كاري است كه حتما و حتما بايد انجام شود اما برخي از طراحان وب سايت ها و برنامه نويساني كه بر روي ريسپانسيو سازي يك وب سايت كار مي كنند، پس از اتمام كار خود با وب سايت فراموش مي كنند كه آزمون هاي لازم را براي اطمينان از عملكرد صحيح وب سايت انجام دهند. حداقل تست هايي كه بايد پيش از انتشار سايت انجام شوند، بررسي عملكرد آن در مرورگرهاي مختلف و دستگاه هاي تلفن همراه مختلف مي باشد.

 


برچسب: ساخت سايت، طراحي سايت شركتي، طراحي وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۵:۲۵ توسط:علي صادقي موضوع:

طراحي سايت اختصاصي

در زير نكاتي آورده شده است كه شما براي ايجاد و توسعه يك طراحي وب سايت قوي و موفق به عنوان مثال يك سايت معرفي  سالن عروسي بدون شك به آنها نيازمند خواهيد بود

 

 

 • سازگاري با تمامي ابزارهايي كه افراد براي جستجو در وب از آنها استفاده مي نمايند: در گذشته افراد براي جست و جو در اينترنت از تنها از كامپيوتر هاي و لپ تاپ ها استفاده مي نمودند اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي ابزارهاي متعددي روي كار آمده اند كه افراد از آنها براي مراجعه به وب سايت هاي مختلف استفاده مي نمايند، از جمله اين ابزارها مي توان تلفن هاي هوشمند، تبلت ها را نام برد. علاوه بر اين خبرهاي مربوط به دنياي ديجيتال حاكي از آن است كه به زودي ابزارهايي مدرن تري نيز براي جستجو در اينترنت به بازار خواهند آمد. جالب است بدانيد كه عمده كاربران اينترنت را كساني تشكيل مي دهند كه با ابزارهايي بجز كامپيوتر ها در وب سايت ها گردش مي كنند از اين رو مي توان گفت كه سازگاري وب سايت ها با ساير دستگاه هايي كه افراد براي جستجو در اينترنت استفاده مي نمايند نقش عمده اي را در موفقيت و يا عدم موفقيت يك وب سايت بازي مي كند.

 

 

 • داشتن محتواي با كيفيت و مرتبط: بسياري از طراحان وب سايت به اشتباه تصور مي كنند كه اگر وب سايت خود را مملو از محتواهاي مختلف نمايند مي توانند به موفقيت دست يابند، حال آنكه اين تصور كاملا اشتباه است، وجود يك محتواي با كيفيت و مرتبط در وب سايت شما مي تواند از دو جين محتواي كم كيفيت و غير مرتبط با ارزش تر باشد. وجود محتواي غير مرتبط متعدد در وب سايت نه تنها نمي تواند براي صاحبان وب سايت سودي داشته باشد بلكه مي تواند موجب شود كه كاربران گيج و سر در گم شوند و نتوانند مطالبي را كه مي خواهند بيابند.

 

 

 

 • همه جانبه بودن و قابليت پشتيباني از محتواهاي چند رسانه اي: منظور از همه جانبه بودن آن است كه كاربران بتوانند انواع محتواها اعم از محتواهاي متني، محتواهاي تصويري، محتواهاي صوتي و محتواهاي ويديويي را در ساخت سايت شما بيابند و بتوانند اين محتواها را به سادگي در تمامي شبكه هاي اجتماعي مختلف مثل، فيس بوك، تلگرام و توييتر اشتراك گذاري نمايند.

 

 • طراحي لوگو و بنرهاي اختصاصي: در طراحي سايت خود حتما بايد به فكر يك طراحي لوگوي حرفه اي باشيد و يك گرافيست با تجربه را استخدام نماييد زيرا امروزه رنگبندي سايت و طراحي لوگو و طراحي بنر سايت شما به اندازه خود طراحي سايت شما ارزشمند شده است.

 

 • سئو فرندلي بودن و كسب رتبه خوب در نتايج جستجوهاي موتورهاي جستجوگر: صرف انرژي و هزينه هاي متعدد براي يك طراحي وب سايت اختصاصي تنها زماني مي تواند سودمند باشد كه وب سايت بتواند در نتايج جستجوهاي موتورهاي جستجوگر نمايش داده شود و يا به عبارتي از لحاظ سئو قوي باشد در غير اين صورت هر چقدر هم كه وب سايت طراحي زيبا و جذابي داشته باشد باز هم نخواهد تنوانست كه كاربراني را براي خود جذب نمايد.

 

 

 

 • جذاب بودن براي بازديدكننده گان و داراي بودن قابليت جذب كاربران: شما در زمينه هر تجارتي كه فعاليت كنيد رقباي بسياري خواهيد داشت و وب سايت هاي متعدد ديگري وجود خواهند داشت كه محصولات كاملا مشابه با آنچه را كه شما به كاربران عرضه مي كنيد، ارائه نمايند. اگر شما بخواهيد وب سايت شما در ذهن كاربران بماند و كاربران خود را به مشتريان وفاداري براي وب سايت خود تبديل كنيد بايد كاري كنيد كه آنها از تجربه خريد خود در وب سايت شما لذت ببرند و تمايل داشته باشند كه مجددا به وب سايت شما مراجعه نمايند، بدين منظور شما بايد كاري كنيد كه سرعت بارگذاري وب سايت شما بالا باشد، طراحي وب سايت شما زيبا و منحصر به فرد باشد، امكان راه يابي در وب سايت شما آسان باشد و كاربران بتوانند به سادگي به هر صفحه اي از وب سايت شما كه مي خواهند دسترسي داشته باشند بدون آنكه سر در گم شوند و نهايتا شما بايد امكان جستجو را در وب سايت خود براي كاربران ايجاد نماييد تا كاربران بتوانند به سرعت آنچه را كه مي خواهند بيابند و آن را خريداري نمايند. به عبارت كلي وب سايت شما بايد تا حد ممكن يوزر فرندلي باشد تا بتوانيد رضايت كاربران را در هنگام مراجعه به وب سايت جلب نماييد.

 

 • استفاده از پلتفرم هاي قوي براي طراحي وب سايت: بدون شك ورد پرس يكي از بهترين و قوي ترين نرم افزارهايي است كه امروزه براي طراحي وب سايت وجود دارد. در ورد پرس قالب هاي متنوعي وجود دارد كه طراح وب سايت مي تواند بنا به سليقه و ويژگي هاي مورد نظر خود يكي از آنها را براي كار خود استفاده نمايد. ورد پرس علاوه بر اين ويژگي ها و خصوصيات بسيار سودمند ديگري دارد كه به كاربر امكانات بسيار متنوعي را براي طراحي وب سايت ارائه مي نمايد و از اين رو مي توان گفت كه اين نرم افزار بهترين و قوي ترين پلتفرم طراحي وب سايت است.

 

 • ارزيابي عملكرد وب سايت و شناسايي نقاط ضعف و قوت آن: طراح وب سايت هر چقدر هم كه در كار خود تبحر داشته باشد باز هم بايد پس از ايجاد يك وب سايت عملكرد آن را ارزيابي نمايد زيرا قوت يا ضعف يك وب سايت تماما در گرو عملكرد طراح وب سايت نبوده و در بسياري مواقع داشتن درك درستي از جامعه هدف است كه موفقيت و يا عدم موفقيت يك وب سايت را تعيين مي نمايد. ارزيابي عملكرد وب سايت موجب مي شود كه نقاط قوت و ضعف وب سايت را شناسايي نموده و بتواند براي جبران سازي آنها برنامه هايي بچيند. امروزه ابزارهاي متعددي براي اين كار وجود دارد كه از جمله بهترين و محبوبت ترين هاي آنها مي توان به گوگل آنالتيكز اشاره نمود

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۵۲:۱۰ توسط:علي صادقي موضوع: